U petak, 6. listopada 2023. s početkom u 12 sati, održano je predstavljanje udžbenika pod naslovom Umjetnost gotike. Odabrani primjeri europske arhitekture kasnoga srednjega vijeka.  Prvi dio, autorice Barbare Španjol-Pandelo u izdanju Sveučilišta u Rijeci, Filozofskoga fakulteta, a u organizaciji Centra za istraživanje srednjovjekovne baštine Jadrana.

U Dvorani Radmile Matejčić (F-207) okupilo se brojno mnoštvo, a fotografije s promocije potvrđuju interes za udžbenik koji je namijenjen u prvom redu studentima, ali i svim ljubiteljima gotičke arhitekture.

O knjizi te o radu autorice govorili su doc. dr. sc. Saša Potočnjak, izv. prof. dr. sc. Ivana Čapeta Rakić, dr. sc. Petra Predoević Zadković te autorica doc. dr. sc. Barbara Španjol-Pandelo.