Radionica i predavanje o glagoljskom pismu u Delhiju

U povodu Dana glagoljice i glagoljaštva 22. veljače prof. dr. Sanja Zubčić održala je radionicu o glagoljskom pismu za studente i lektore na Odsjeku za slavenske i ugro-finske jezike Sveučilišta u Delhiju. Studenti su pokazali osobit interes i iznimnu motivaciju.

Sljedećega je dana, uz prisutnost veleposlanika Republike Hrvatske u Indiji Petra Ljubičića, prorektora za međunarodne odnose Sveučilišta u Delhiju prof. dr. Chandara Shekara, dekana Faculty of Arts i pročelnika Odsjeka za slavenske i ugrofinske studije prof. dr. Amitave Chakrabortyja, lektorice za hrvatski jezik prof. Vesne Ratković i brojnih posjetitelja svečano obilježeno 25 godina djelovanje lektorata hrvatskoga jezika na istom sveučilištu i tom je prigodom S. Zubčić održala prezentaciju The Croatian Glagolitic and Cyrillic heritage.

Studentica Sonam je napravila glagoljsko S od glinamola
Studenti Dharmender Singh je napravio slovo D, a Rahul Kumar R od glinamola